Jak to vidíš?

20. dubna 2010 v 15:40 | T-R |  Miš-maš
Pro jednoho fuck off, pro druhého lofískuju vás všecinky mooooc.

No dobře, poněkud přeháním. Dnes mi padl zrak na jeden zvláštní blog, kde si autor vyléval svůj vztek ve slovech, nesnášel celý svět a celý svět neměl rád jeho. Liboval si v pesimismu, neviděl naději ani důvod ke zlepšení své situace. Odsuzoval sám sebe i ostatní k zapadnutí do šedi všednosti, do průměru a stáda konzumní společnosti. A takových se najde spousta.

A pak je tu spousta lidí, kteří milují vše a všechny na potkání. Lidé mající svůj nadýchaný růžový svět. Někteří svou naivitou hraničící až s blbostí drásají nervy svému okolí, jiní jsou prostě patologicky hodní.

Proč jsou lidé tací i onací? Co ovlivnilo jejich přístup k životu? Netuším. Fascinuje mě ta rozdílnost, s jakou různí lidé dokážou pohlížet na stejnou věc. Snad je to povahou, věkem, zkušenostmi. Možná rodinou, výchovou a okolím. A každému jistě vyhovuje něco jiného. Někdo by raději umřel, než být jeden den se všim spokojený. Jiný by se jistě brzy zbláznil, měl-li by v každém pozitivu najít stín.

Každý svého štěstí strůjce a tak si všichni nalezněme tu svojí cestu, svůj náhled na sebe i svět. Možná to nepůjde hned, jistě to projde mnohými změnami a vývojem, ale ta cesta za svým vlastním úsudkem jistě stojí za to. Nenechme se v tom ovlivňovat názorem ostatních. Zde neexistuje správný názor, jediný špatný je ten, za kterým si plně nestojíme a nevěříme v něj. Je na každém z nás, zda si tu svojí šťastnou cestičku nalezne a půjde po ní na velké cestě životem.

...a tak to vidím já!
 


Komentáře

1 poetiza poetiza | 22. dubna 2010 v 4:43 | Reagovat

Zapomínáš na cestu zlých lidí. Taková jaksi není správná.

2 T-R T-R | Web | 22. dubna 2010 v 14:31 | Reagovat

[1]: Kdo určil, co je zlé a co dobré? Je to všeobecně přijatý názor společnosti, který nám vnucuje toto rozdělení. Pokud "zlí" lidé nemají problém se svým svědomím a jednají tak, jak to považují za správné, nemyslím si, že by to byla špatná cesta. Bohužel, největší "zlo" je to, které je pácháno s myšlenkou, že to není správné, se záměrem uškodit. A to je ta "špatná" cesta; dělat něco, co za správné nepovažuji.

3 maggie maggie | 22. dubna 2010 v 18:05 | Reagovat

[2]: rozhodně souhlasím, ale doplnila bych, že pokud tím ubližujeme druhým tak to správná cesta není a myslet si můžeme kdo ví co. Podle mě není potřeba se zamýšlet nad věcmi tak moc jak to někteří dělají. Znám hodně lidí co každý den nadávají na spoustu věcí a jsou nešťastní. Kdysi jsem se pořád trápila nad tím a oním, aniž bych to uměla vyřešit. Proč jsem vlastně tady na světě a tak...
Ale teď si myslím, že pokud opravdu existuje nějaký ,,Bůh" či něco podobného tak když už nám ten život dal, tak jeho dar neodmítejme a užijme si ho.
Tohle se samozřejmě netýká lidí, kteří jak sama říkáš nadávat potřebují. Já od nich například musím pryč když to dělají, ale jinak to můžou být vcelku dobří lidé.

4 Ekolog Ekolog | Web | 12. května 2010 v 12:54 | Reagovat

Každý jsme jiný a to svět dělá zajímavým. Můžeme dumat nad tím proč on je zrovna takový a ona taková. Může to být jejich dětstvím, chováním ostatních k dotyčné osobě, vzpomínky,...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama