Lidé se mění

26. dubna 2010 v 19:21 | T-R |  Miš-maš
A mění je tlak společnosti. Protože nechceme být ti oškliví, poslední, hloupí, nemoderní. Přizpůsobujeme se kvůli vidině bezproblémovějšího soužití. Do jisté míry je to nezbytné pro funkci celé společnosti, která se, pravda, poslední dobou poněkud začíná rozpadat.

Někdy se však měníme kvůli sobě, svému vnitřnímu pocitu, že něco není správně. Na téhle cestě se nyní nacházím já.

Vždy jsem byla zvyklá dělat si věci po svém, neohlížet se na názory ostatních, na pomluvy a očekávání. Co na srdci, to na jazyku; to bylo moje motto. Upřímná, někdy i krutě. Prostě jiná. Tohle chování vedlo k jedinému - někteří lidé mě milovali, jiní nenáviděli. A těch druhých bylo několikanásobně více.

S postupem času jsem se shledávala se stále větším nesouhlasem okolí. Čím více jsem "dospívala", tím větší byly nároky, abych se začala chovat "normálně". Čím více mě okolí zavrhovalo, tím více jsem se uzavírala do sebe. A dospět mě to nedonutilo. Pouze jsem se obrnila ironií a sarkasmem a milá slova si ponechala jen pro své nejbližší. Nechtěla jsem být znovu zraněna.

A tak tu sedím a můj strach z bolesti mi brání, abych některým lidem okolo sebe řekla, jak moc pro mě znamenají. Za tu dobu, co se jim to snažím sdělit, jsem se mnohým zprotivila svými posměšky a urážkami. Mám pocit, že tohle bolí mnohem víc, než jít s kůží opět na trh.

Je načase odhodit ten krunýř, co jsem si vypěstovala, a tu upřímnost vzít se vším všudy. I s láskou, přátelstvím a taktem.

Držte mi palce.
 


Komentáře

1 Já | Web | 29. dubna 2010 v 19:59 | Reagovat

co říct, snad jenom že máš pravdu...

2 Leňule Leňule | 11. května 2010 v 17:09 | Reagovat

Já naopak vždycky hledala souhlasné názory z okolí. Bála jsem se toho, že udělám něco, co se lidem okolo mě nezamlouvá, a proto jsem nikdy nebyla schopná dělat věci po svém.
Teď jsem taková pořád, přestože se snažím to omezovat a změnit se. Kvůli tomu nenávidím svojí povahu malého človíčka, který se jen a jen schovává. Lidi, kteří někdy možná jednají krutě, ale spravedlive, a ukazují světu své názory za každou cenu, mám ráda a svým způsobem je obdivuju..
Hmm.. spíš to nemá mnoho společného s tvým článkem, jen možná.

3 Ekolog Ekolog | Web | 12. května 2010 v 12:58 | Reagovat

Člověku záleží na názorů lidí kolem sebe, ale nesmí tím žít. Jen si názor ostatních poslechnout a nezacpávat si uši. A potom si z toho něco vzít a to nás potom utváří a dělá nás takovými jací jsme. Někdo miluje ironii a sarkasmus. Proč ne? Jen je těžké aplikovat tuto formu u cizích lidí, které teprve poznáváme. Urazí se a náš vztah už nebudeme prozkoumávat. Nikoho nebude zajímat, že jsme to tak nemysleli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama