Paulo Coelho

22. dubna 2010 v 14:11 | T-R |  Zaujalo mě
Nedávno se mi do ruky dostalo pár knížek od tohoto brazilského autora. Jako první to byl Alchymista. Mojí prvotní myšlenkou bylo, že se jedná o další zprofanovanou knížku, co je dneska "IN" si přečíst. Nicméně na doporučení více lidí (včetně jedné profesorky) jsem ji otevřela.
Výsledek mě uchvátil. Začala jsem hltat jeho knížky jednu po druhé. Každá v sobě nese poselství, která mě donutila zamyslet se sama nad sebou, nad vlastním životem a životem ostatních lidí. Ve stínu událostí, jež se okolo mě v poslední době dějí, dostává vše nový rozměr a tyto knihy tomu byly ve velké míře nápomocny.

Alchymista, Brida, Záhir, Veronika se rozhodla zemřít, Rukověť Bojovníka světla a Pátá hora. Zatím vše, co jsem přečetla nebo právě čtu. A rozhodně jen tak nemíním toho nechat. Jsou to knížky, které ve vás zanechají dojem, ještě dlouho o nich budete přemýšlet a obracet v hlavě smysl toho všeho. Není to vytržení nad překvapivým koncem nebo tajení dechu při napínavé zápletce. Jsou to pocity smíření a nalezení něčeho, co máte v sobě, ale někdo jiný to dokázal lépe formulovat. Alespoň takový pocit jsem měla já a někteří lidé, co též propadli Coelhově kouzlu.

Věřím tomu, že Coelho dokázal svým sdělením ovlivnit mnoho životů, včetně toho mého. Pro mnoho z těch, kteří si tyto knihy přečetli, již mnoho věcí nebude jako dřív. Za toto skládám spisovateli poklonu, protože co jiného by bylo cílem dobrého spisovatele, než ovlivnit a oslovit lidi na celém světě? A to si myslím, že se mu bezvýhradně povedlo.

Je mi líto, pokud jste čekali nějaké obšírné obsahy knih či životopis, toho snad bylo napsáno dost. Zbývá odkázat na české stránky - http://www.coelho.cz/
 


Komentáře

1 maggie maggie | 22. dubna 2010 v 17:58 | Reagovat

No četla jsem jenom Alchymistu a chtěla bych ještě Mága, ale mě na těch knížkách popravdě vadí náboženský podtext. Jinak taky souhlasím s tím, že Coelho je úžasný autor, je to obyčejný člověk, který nepoužívá ty tisíckát vypsané fráze britských spisovatelů a proto asi oslovil tolik lidí.

2 Gloom Gloom | Web | 23. dubna 2010 v 8:36 | Reagovat

S tímto článkem můžu, nebo spíš musím, naprosto souhlasit. Coelho je spisovatel filosof, který dokáže proniknout až na samotné dno duše, kde pošimrá a člověk pak sedí, přemýšlí. Ale ne tak, že by třeba trápil nebo si něco vyčítal. Spíš mu myšlenky běhají samy hlavou a nechávají za sebou pocit zvláštního uvolnění. Je to jeden z autorů, kteří patří mezi mé nejoblíbenější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama