Blog jako povinnost?

7. května 2010 v 13:59 | T-R |  Miš-maš
Blouděním na blogu (tedy spíše na titulní stránce a ve výpisu nových příspěvků) jsem narazila na spoustu omluvných článků. Autoři se návštěvníkům omlouvali, že neměli čas napsat článek; v těch horší případech "oběhnout eSBénka" a napsat "komentářík". Docela mě to zaujalo. Berou tito lidé svůj blog jako povinnost, přítěž či snad závazek?

Já konkrétně jsem si blog pořizovala jako odkladiště myšlenek a motivaci k tvůrčí práci, především tedy psaní článků na jakékoli téma. Blog.cz je asi největší komunitou v této sféře. A vidina nalezení podobně smýšlejících bloggerů se zdá býti docela reálnou. Líbí se mi ta možnost vzájemné interakce a inspirace.

Jistě, na blog.cz se vyskytují i skupiny podivnějšího charakteru (anorektickou módou a celebritami počínaje, sebevrahy konče), které částečně vrhají špatné světlo na celý tento projekt. Na druhou stranu, klady pro mě zatím přesahují zápory. Tedy alespoň do doby, než mě ty spamy a negramotné slečny (čím dál častěji i chlapci) vážně naštvou. Zkrátka je to tak jednoduché, že blog může mít každý, "blboučká blondýnečka", ale i lidé středního a staršího věku, kteří se nebrání novým věcem, žijí naplno a mají co světu sdělit.

A právě takové blogy se mi líbí - ty, které mají, co říct. Dnes se jim říká autorské. Takové blogy sleduji. Jejich články stojí za to číst, pozastavit se, zamyslet, okomentovat.

O to více mě překvapuje, že fenomén omluv se týká i jich. Ve všech skupinách blogů se nalezne spousta jedinců omlouvajících svou nepřítomnost, absenci článků či reakcí na komentáře. A tak si říkám - je to závislost?

Pro mě docela nepochopitelná věc. Co kdyby mi to někdo objasnil?

Á propos, omlouvám se za celé 3 články za jeden den, mou nepravidelnou přítomnost a sníženou nosnost leghornek!
Vaše sladce ironická duše
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama