Jak je důležité relaxovat

17. června 2010 v 18:52 | T-R |  Miš-maš
Již nějaký ten čas se mi na paty lepí neutuchající stres. Nekončící činnosti, neustálá přítomnost zvukových a vizuálních podnětů, to je přímý nápor na mé zkřehlé nervstvo. Hledám ticho a tmu, klid, a stále nenacházím. Dnešní hektický svět se nezastaví a nutí mne pořád něco dělat.

Pořád držet krok s nějakou normou, nezaostat ve vývoji, nezastavit se, jít dál, vnímat, zapamatovat, naučit. Copak tohle nikdy neskončí? Hledám odreagování, alespoň na pár hodin denně. Jediné, na co se zmůžu, je ničemu neprospívající proklikávání zbytečných stránek, zbytečné schůzky a dialogy, zbytečná (ne)činnost. Nepřináší to žádnou úlevu, tudíž je to jen bezúčelné maření času. Při ničem si neodpočinu.

Začínám chápat, jak se cítí schizofrenici. Přehnané vnímání veškerých okolních podnětů je skutečně příšerné. Chápu, že po nějaké době to naruší celkovou psychiku jedince. I já už si připadám zralá na vyhloubení temné tiché nory a zapuštění kořenů.

Naposledy jsem si odpočinula v úterý minulý týden, když jsem prostě ležela na podlaze a sledovala dým vinoucí se ke stropu. Od té doby jedu non-stop svými nastraženými smysly. Dokonce ani v noci není tma a ticho. Ach jo, mé proklaté město, ty mě jednou do hrobu přivedeš!

A proto je skvělé mít osvědčený recept na relaxaci. Vypnout, uvolnit, obnovit se. Jenže mě teď mé "zaručené" recepty zatím nevychází. Snad má mozek nějaký "poplašný mechanismus", který mě nenechá upadnout do šílenství.

A co vy? Jak relaxujete?
 


Komentáře

1 jelizaveta jelizaveta | Web | 18. června 2010 v 16:00 | Reagovat

Tak tohle přesně znám, bohužel taky nepatřím k lidem, kteří si čas na odpočinek udělají. Šanci vidím v blízkch prázdninách. Je důležité, ne jednou za den si na půl hodiny lehnout nebo jít na počítač, jde o to odpočívat aktivně. Koníčky, kroužky, nejlíp něco co neděláš sama a ostatní tě nutí tam jít. S tím městem je to marné, já taky žiju v městě...městečku =D ale naproti našemu domu je jenom pole, takže v noci mě budí spíš bzučení ve vlastních uších...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama