Tučňákovi došla slova?

27. října 2010 v 20:17 | T-R |  Miš-maš
Kdepak, Romantický tučňák má stále hlavu plnou světu prospěšných sdělení. Bohužel, takzvaný guláš myšlenek se jen velmi obtížně zpracovává do jakékoli formy, ať grafické, kaligrafické či vokální. Před tímto zaznamenáváním je nutné tyto pletence nejprve rozplést, identifikovat a roztřídit.

Právě zapisování obsahu mé hlavy by bylo užitečné pro utřídění a ujasnění si jeho významu. A právě po tom bažím. Je tedy paradoxem, že se má klávesnice odmlčela na tak dlouho. Proč? Prozaický (a též pravdivý) důvod je lenost. O něco vzletnější by bylo, kdybych složitě opisovala své zanícené šlachy na zápěstí, zlámané ego a v depresích utopenou mysl. Nic z toho ovšem pravda není a tak zůstaňme při zemi a pravdě.

Pravdou je, že Tučňák se má ve skutečnosti skvěle. Plány do budoucna? Mít se skvěle dál, ale tentokrát o tom i něco napsat. Slibným krůčkem vpřed se zdá být i tento článeček. Uvidíme, zda první vlaštovka přeci jen to jaro nedělá.

Snad se tu opět objeví někteří z těch, co dříve komentovali (a doufám, že i četli) mé článečky, snad i někdo nový. Chtěla bych hlavně někomu trošku projasnit den trochou optimistických slov, okořenit ho pár peprnými poznámkami a třeba i donutit k zamyšlení hlubokomyslnými úvahami a planými spekulacemi.

A jen tak mě napadá, tak do éteru; pro ten slibný začátek: Každý svého štěstí strůjce. Myslím, že to rčení v sobě nese daleko více pravdy, než si většina z nás myslí a je ochotna přiznat. Zkusme se zamyslet.
Stále s úsměvem
T-R
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama