Dát vše, co mám

15. listopadu 2010 v 17:37 | T-R |  Miš-maš
Svět je nádherné místo k bytí, ba co víc, to nejkrásnější. Jaká je věčná škoda, že si to tak málo uvědomuji. (Nerada bych Vás podceňovala a zobecňovala své řeči, nicméně podle ankety zatím docházím k názoru, že většina lidí si to skutečně nepřipouští.)

Je nádherné mít někoho rád, moci někoho zahrnout láskou a sdílet s ním nádheru života. Někdy se však stane, že to nevychází tak, jak by mělo. Někdy milujeme zbytečně, trpíme až příliš a snažíme se o nedosažitelné. Někdy to mít rád nabývá obřích a zvrácených rozměrů. To když chceme láskou zahrnout ty, jež o to nestojí.

Takoví si to nezaslouží, prý. Všichni to říkají. Všichni to víme. Ale i přesto se vždy najde člověk, pro něhož bychom se rozdali, položili vše, co máme k jeho nohám, vzdali se sami sebe. A ten druhý tím jen opovrhuje. Zvrácená podoba lásky. Past, z které není snadného úniku. Bolest ve dne v noci, prázdno v hrudi, přesně tam, kde kdysi bylo srdce. A to srdce tam už není, vždyť jsme ho nabídli a ono bylo bez milosti rozdrceno na prach.

A víte co? Ono to nemá konce. Možná bude chvíli trvat vztek, lítost, procedíme potoky slz a pak se smíříme. Na povrchu svojí duše si uděláme krustičku, pod níž se skryjeme. Na chvíli. Jenže znovu a znovu se objevují maličkosti, které Vám to připomenou. Znovu a znovu potkáváte toho člověka, který dokázal vše zničit. Kůrka se mění v našlehanou pěnu, pěnu odvane horký dech. Můžete začít stavět znovu.

Až to několikrát zopakujete, zjistíte, že život jde dál. Že můžete mít spoustu nových lidí, do kterých investujete to "mít rád", ale nikdy více tak nezištně a s důvěrou. Doufáte, že ten dotyčný bude litovat, o co přišel, co zahodil. A stejně někde dole víte, že by stačilo slovo, malé slůvko či hláska, a Vy byste zase pokorně lehli k nohám, zase milovali a zase se rozdávali.

Přijde ten den někdy? Já bych pro tu chvíli zahodila vše, ač tuto lásku považuji za zvrhlou.

Víte jak si připadám? Jako rozbitá porcelánová panenka, na kterou sedá prach. Nikdo si se mnou nechce hrát, ale schovávají si mě na památku.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama