Krásná... nebo ne?

29. ledna 2011 v 15:15 | T-R |  Na téma...

Původně jsem se opravdu nechtěla vyjadřovat k rozčeřeným vodám na Blog.cz, ale nakonec to už ani mě nenechalo chladnou. Samozřejmě mluvím o novém portálu Krásná.cz.

Mohu říci, že jsem skutečně rozhořčená. Nikoli ovšem z tohoto projektu, nýbrž z okolních reakcí. Přiznám se, nebýt tolika diskuzí právě o této stránce, asi bych si Krásné.cz nevšimla. To, co se okolo dělo za "divadýlko" mě ovšem přimělo na tento web zavítat.

K obsahu webu se nevyjadřuji, jedná se o teritoria pro mě nadmíru nezajímavá, i když některé články u mě vzbudily pousmání. Nu což, já už opravdu nejsem cílová skupina. Co však stojí za zamyšlení jsou neutuchající hádky o... O co vlastně?

Nemá cenu tu vypisovat obsahy těchto hádek, vždyť si toho musel všimnout již i slepý. Nelíbí se mi vzájemné osočování, dělení se na "ty chytré a správné" a "ty růžové a blbé". Nad tím jsem nějaký čas pouze zaskřípala zuby a poté mávla rukou. Dnes mě ovšem praštil do očí nový článek na Srdci blogu.

Chápu snahu autora o omezení urážek na adresu tohoto projektu, nicméně si myslím, že zvolil velmi nešťastnou formu. Článek vyzněl poněkud alibisticky a velkým přešlapem bylo označení blogerů pseudo-intelektuály. Přibývající komentáře pod článkem byly vskutku důkazem, že článek byl jen opětovným přilitím oleje do ohně.

Popravdě - je to jedna velká fraška. "Normální" blogeři tvrdí o všech "dívčích" blogerkách, že jsou to hloupé nány, tyto blogerky tvrdí, že jim všichni závidí a admin Srdce blogu tomu dodá korunu, když oznámí, že všichni odpůrci jsou "pseudo-intelektuálové" a káže, že nelze zobecňovat.

Nepochybuji, že některé dívky jsou hloupé, někteří blogeři určitě závidí a pro některé je to prostě póza pseudo-intelektuála. Nepochybuji, že Krásná.cz má i své příznivce, přeci jen, v České republice se vždy více stěžovalo než-li chválilo. A za poslední - nepochybuji, že vše zase časem pomine a vůbec nic se nezmění.

Pomiňme ovšem tohle všechno a zamysleme se. Není přece mnohem smutnější to, že v dnešní společnosti dosáhly nejvyšší váhy právě takové kvality, o jakých se píše na Krásná.cz? Proč o tom ta děvčata píší? Protože jsou lidé, kteří to čtou. Protože je spousta lidí, kteří mají právě takové hodnoty.

V dnešní společnosti se misky vah kloní spíše na stranu umělé krásy, luxusního a nevázaného života. Do těchto míst se směřují zájmy lidí. Není to jen Krásná.cz, je to spousta jiných webových stránek, časopisů a televizních stanic, které nám tento model lijí do hlavy.

Neměli bychom se daleko spíše zabývat tím, že vychováváme čtrnáctileté holky k tomu, aby sbalily co nejvíce kluků, měly to nejmódnější a nejznačkovější oblečení a líčení? Že se na ně ze všech stran valí požadavky, aby byly krásné a štíhlé, protože k ničemu jinému jako budoucí ženy nejsou vhodné?

Snad je to jen můj pocit, ale neměli bychom děti vést spíše k duchovním hodnotám? Co takhle výchova k morálce, mravnosti a úctě? Kde nic, tu nic, že?

A tohle se netýká jen růžových dam, to se týká i těch, co je osočují. Zamyslete se sami nad sebou, skutečně nemáte právo někoho odsuzovat.

Na Blog.cz jsou ponejvíce zastoupeny děti, to je známá věc. A tak říkám: Děti, nehádejte se. Jděte si raději hrát.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama