Drahý pane,

7. června 2011 v 19:44 | T-R |  Miš-maš
píši Vám tento dopis z náhlého pohnutí citů, což, uznávám, je věc poněkud směšná, tím spíše je směšná i pro Vás jakožto pro muže. Já vím, že kolem rozhazuji plno ostrých řečí, jak nesnáším a neuznávám muže, jak Vás k životu nepotřebuji. Vy i já víme, že takové silácké řeči pravdivé nejsou, ač já bych o to stála. Ale prosím Vás, která jen trochu inteligentní a hrdá žena by o sobě nechtěla prohlásit, že je absolutně nezávislá, silná a za každých okolností svá? Mnohé vyspělé mužské části ve Vaší imaginární osobě to zajisté pochopí, někteří možná i ocení.

A přesto přese všechno já, neobyčejně hrdá osobnost, píši tyto řádky, v kterých bych chtěla vyjádřit svůj vděk. Můj drahý pane, do Vás já zahrnuji všechny muže mým životem prošlé a pro můj život významné. Vám já skládám úctu. Přes mnohá trápení, slzy a ponížení, které jste mi uštědřil, k Vám stále cítím cosi jako lásku. Přes krutosti, výčitky a velikou bolest si nepřeji minulost měnit. Krásné okamžiky v mém případě ani náznakem nebyly dostatečnou protiváhou těm ošklivým, ale přece nyní necítím zášť nebo smutek, když sedím nad tímto dopisem.

Každá chvíle s Vámi byla darem a přinesla mi poučení do dalších okamžiků. Bohužel, až po dlouhé době si některé tyto cenné lekce uvědomuji. Každý z Vás se mě snažil naučit něčemu jinému a já to s větší či menší úspěšností pochopila a využila. Byl jste mým velkým učitelem a já se učit musela, má touha být s Vámi byla tisíckrát větší než můj strach a neochota přijmout nové poznatky. Nenaučil jste mě pouze jednat s Vámi, ale i o soužití mého vlastního Já se mnou. Díky Vám jsem poznala jak smutek, tak veselí, krásu i ošklivost, porozumění i nesoulad. Učil jste mě po dobrém i po zlém. Učil jste mě ať jsem chtěla, či nechtěla.

Já nevím, zda-li máte tušení, jak velký vliv jste na mě měl. A chtěla bych Vám říci, že jste mým životním vzorem a že mám v úmyslu dál a znovu se od Vás učit umění žít.

Děkuji Vám pane, jsem Vaším velkým dlužníkem. Vzpomínejtě na mě, prosím, v dobrém. Vždyť i já měla jistě nějaký význam pro Vás.
S láskou
T-R
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama