Kapka nostalgie

13. června 2011 v 14:06 | T-R |  Miš-maš
Dnes jsem se maličko zamyslela a zavzpomínala na zlaté časy mé blogerské éry, které už jsou dávno ty tam. Od počátku svého působení na internetu (tenkrát ještě pod nickem Mishasy) jsem na blogu prezentovala především povídky a jinou literární tvorbu z mé dílničky. Poněkud mi chybí ta "stará" generace blogerů-povídkářů, která v ten čas na blog.cz byla (i když to byl, pravda, trochu underground) a do které jsem možná i trochu patřila. Dnes už žádný z těchto blogů funkční není, snad kromě vyjímky, dvou. I můj tehdejší blog byste hledali marně a mé povídky už dokonce ani já zazálohované nemám. Proč by? Nikdy mi to nijak zvlášť líto nepřišlo.

Ovšem co mě velice mrzí, je jakási ztráta tvořivosti, která mě postupně ovládla. Právě to byl důvod zrušení mého prvotního blogu (a řady dalších, které ovšem měly životnost v řádech dní). Myslím, že mi vydržel téměř dva roky. A to už je něco, přinejmenším pro takovou nestabilní osobnost jako jsem já. A to netvořivé období se mě také drží pěknou dobu, cca 4 - 5 let (což odpovídá době zrušení předešlého blogu). No jo, to přicházela ta dospělost. Není to až tak fajn, vyrůst, víte, děti?

Stýská se mi po časech, kdy jsem byla ve své sféře čtená, kdy jsem byla "uháněna" pro pokračování svých rozfázovaných povídek, kdy jsme spřátelovali povídkové blogy (ale ne SB a obíhání jako dnes; byl to čirý zájem) a podporovali se v tvoření. Dnes jsou na scéně jiní. Možná jsem já zestárla, ale dnešní generace blogových povídkářů už mi tolik neříká. Upřímně, nebaví mě vůbec. Jsou pryč ty doby, kdy většina z nás měla naivně amatérský design, kdy se blog.cz dělil jen dle toho, co vás zajímá a nezajímá (žádné žabomyší války klubů a neklubů, krásných a chytrých, krásných a blbých, ošklivých a krásných...) a kde si každý hleděl hlavně svého talíře (klávesnice...). Zkrátka, přišlo mi to lepší.

Na druhou stranu, který staroušek by vám nepotvrdil, že za jeho mladých let bylo lépe, že dnešek za nic nestojí a ti mladí... Když vezmeme v úvahu rychlost vývoje na internetu, příp. blogu a průměrný věk dnešního blogera, pak jsem už opravdu blogerem středního věku. A možná dokonce již brzy budu důchodcem.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama