Za padesát let do důchodu...možná

5. května 2013 v 15:12 | T-R |  Na téma...
Dnes mě opravdu pobavili. Podle posledního zákona o důchodovém pojištění je přede mnou ještě téměř padesát let práce. Což o to, já nejsem zastánce bezcílného povalování, ale představa, jak ještě téměř v 70 letech pracuji na plný úvazek je jednoduše směšná.

Zákon již nezohledňuje ani počet dětí, takže maminky, máme smůlu. Co na tom, jak máme těla strhaná po dětech? Co na tom, že se raději spousta žen vzdá velké rodiny a porodí pouze jedno dítě? S výší rodičovských příspěvků, "výhod" na pracovním trhu pro maminky a nyní i s povinností makat do zdechnutí bude i jedno dítě příliš. Opravdu směšné, že se na nás ze všech stran valí "varovné" zprávy jak porodnost klesá. Divíte se?

Pracovat do takhle vysokého věku, prosím vás, to už mi připadá jako cílená snaha se co nejdříve seniorů zbavit. Naprosto zřetelně vidím sedmdesátileté dělníky na lešeních, sestry v nemocnicích, uklízečky a prodavačky, řemeslníky. Kdy se konečně naši zákonodárci probudí a zjistí, že není tou nejtěžší prací na světě dvakrát za den zvednout ruku při hlasování?

Milí pánové (a dámy) tam nahoře, přeji vám, aby jste si zažili to, co běžný člověk v naší zemičce. Přeji vám vyhazov v pokročilém věku a žádnou další práci na obzoru; malé dítě doma a nikoho, kdo by vás chtěl zaměstnat; zdravotní obtíže, se kterými musíte pracovat stejně jako zdraví, protože vám nepřiznají invalidní důchod; denně dřít a nevědět, zda se vůbec dožijeme důchodu.

Ono by vám prospělo třeba i jenom těch 50 let práce.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama