Masmédia: Modla moderní společnosti

30. července 2013 v 15:45 | Ta-zRozená |  Na téma...
Pokud by v hlavním zpravodajství jakékoli české soukromé televizní stanice proběhla zpráva o tom, že je existence Boha vědecky prokázána a že jeho podoba je růžový okřídlený slon, více než polovina republiky by tomu uvěřila. Třetina by si pořídila svaté obrazy a trička s růžovým slonem a pár stovek občanů by do médií oznámilo svá sloní vidění.

Myslíte si, že přeháním? Opravdu?

Bohužel, obávám se, že velká část naší společnosti je pouze konzumentem televizí a jinými médii předžvýkaných "zpráv". Kolikrát narazím na články či osobní sdělení zpráv z absolutně nepotrvzených nebo nanejvýš pochybných zdrojů - a šiřitelům to vůbec není podivné! Vážně někdo může považovat magazín pro ženy za relevantní zdroj vědeckých poznatků? I tací jsou a oproti očekávání, nejsou to pouze příslušníci střední a starší generace!

Vážně někdo mohl uvěřit tvrzení, které nedávno proběhlo zpravodajstvím TV Prima, o tom, že éčka jsou naprosto bezpečná a přirozená součást potravin?! A já viděla, že jich uvěřilo dost. Bohužel, obyčejný smrtelník se velice těžko může utkat s vlivem televize, internetu a jiných.

Proboha, kam se poděl zdravý rozum? To už je pro nás obtížné i myslet?!

V takto nastavené společnosti je slovo konspirátor nadávkou. Přitom by stačilo, abychom se naučili svobodně rozhodovat o svých názorech a ne je jen bezduše přijímat za vlastní.

Podívejte se na následující filmy, které ukazují jiné teorie, než kterými jsou krmeny masy. Ne, nevěřte tomu slepě, to nic nevyřeší. Spíš se podívejte, že existuje i jiná možnost, jiný výklad a pak si udělejte VLASTNÍ názor. A pokuste se, prosím, šířit, že to, co Vám někdo říká, nemusí být pravda. Spíše bysme se měli zamyslet, proč je nám to vlastně sdělováno, jaký je za tím účel.

Zeitgeist: Duch doby (Lze zapnout české titulky v prevém dolním rohu videa.)
Zeitgeist 2: Addendum
 


Komentáře

1 rampatau rampatau | Web | 30. července 2013 v 18:01 | Reagovat

Vliv médií je nepopíratelný. Do dneška nemohu zapomenout na aprílovou zprávu, že se bude zateplovat chrám sv. Víta polystyrenem, úžasné reakce těch, co tomu věřili, byly velmi zábavné. Problém je v tom, že v dnešní době drtivá většina lidí nemá potřebu vyhledávat informace, natož si je ověřovat. Proč, když to za nás udělá reportérka v televizi, která sice horko těžko odmaturovala, ale dobře vypadá(žurnalistiku studují jen ti, kteří potřebují dohnat vzhled vzděláním). No, doba je taková a lidstvo hloupne. Chytrý otrok byl vždycky problém.

2 Ta-zRozená Ta-zRozená | 30. července 2013 v 19:08 | Reagovat

[1]: Děkuju za odezvu. Já jsem si vzpomněla zase na jinou zprávu, o stromu, na kterém rostou špagety. A do Novy volali diváci, kde se dá sehnat. K smíchu? K pláči!

3 bludickka bludickka | E-mail | Web | 31. července 2013 v 10:57 | Reagovat

Pěkně napsáno a naprosto souhlasím. Televizi nemám a zprávy na novinkách se snažím číst co nejméně. Občas něčemu věřím - ono to ani jinak nejde :-D - ale že bych byla slepým zastáncem něčeho to ne, připouštím většinou více možností.

4 Ta-zRozená Ta-zRozená | 31. července 2013 v 12:33 | Reagovat

[3]: Je fajn vědět, že ne všichni by odkývali vyhlášení třetí světové, kdyby jim v televizi řekli, že je to správné a nutné. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama