Klíčím, klíčíš, klíčíme

7. srpna 2013 v 18:40 | Ta-zRozená |  Co vše lze jíst?
Mojí oblíbenou vitariánskou pochoutkou jsou naklíčená semena. Jak by také ne, je to to nejčerstvější, co můžeme jíst. A úplně nejlepší jsou ta, která si vypěstujete doma sami.

Takové semeno, aby mohlo vyrůst, v sobě musí obsahovat všechny živiny, které jsou nezbytné pro nastartování nového života. Již selský rozum nám tedy napovídá (nehledě na vědecké výzkumy potvrzující totéž), že se jedná o jednu z nejvýživnějších (a přitom nejlevnějších) potravin, které můžeme v syrové kuchyni využít. Teprve proces klíčení v semínku nastartuje životní pochody a z "hibernujícího" semene se stává semeno pulsující životem. A přesně o to nám jde.

Jak klíčit

Klíčení semen není těžké a ještě ke všemu je celkem zábavné. Potřebujeme pouze semena, která chceme klíčit. Pozor, musí se jednat o nezpracovaná semena, proto doporučuji nákup v obchodech zdravé výživy. Semínka z tesca "určená ke konzumaci" nevyklíčí (odzkoušeno). Zajímavé, že žádný konzervant ve složení nikdy napsaný není...

Semena si umístíme do vhodné nádoby a přes noc necháme máčet ve vlažné vodě. Obecně se doporučuje poměr 3:1 (voda:semena), ale není nutné to tak dramatizovat. =)

Po namočení vodu vylijeme a semena propláchneme. A proplachovat je budeme 2-3x denně, v horku raději vícekrát. Nádobu se semínky umístíme na tmavé, ale vzdušné místo. Již velice brzy můžeme pozorovat první klíčky. A že jsou opravdu roztomilé.

Zhruba po 3-4 dnech jsou klíčky dost veliké a můžeme je na jeden den přemístit na svělo (ne na přímé slunce). Tím si zajístíme i dostatečnou hladinu chlorofylu v klíčcích. A chlorofyl my chceme, to ano.

Na závěr klíčky naposledy propláchneme a můžeme konzumovat.

Druhy semen ke klíčení

Nejčastěji se nakličují luštěniny, kam patří hrách, čočka, fazole, sója, cizrna. Dále se často nakličuje též vojtěška, kterou většinou naleznete pod názvem alfafla. Naklíčit ale můžete prakticky všechno, co se konzumuje za syrova. Pozor si dávejte pouze na fazole, které jedlé nejsou (myslím tím klasické fazole ledviny). Ostatní druhy fazolí, jako mungo a adzuki jsou jedlé a velice chutné.

Kdybych měla seřadit klíčky podle své preference tak je jistě cizrna na prvním místě, poté fazole adzuki, čočka a někde vzadu se pohybují mungo a alfafla.

Konzumace

Co si budeme povídat, klíčky jsou nejlepší syrové. Já osobně je ráda konzumuji samotné, neochucené. Jejich chuť mi přijde prostě dokonalá a jakákoli úprava se mi příčí. Občas také klíčky využívám do salátů.

Na internetu lze nalézt velké množství raw i neraw receptů s klíčky.
Zrovna zítra budu dělat z této cizrny raw hummus, držte palce.

A co vy, klíčíte?

 


Komentáře

1 devonne devonne | Web | 20. června 2015 v 19:19 | Reagovat

pujcka online mníšek pod brdy :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama