Fast foodový paradox

25. září 2013 v 9:25 | Ta-zRozená |  Na téma...
Fast foodům se podařil marketingový zázrak. Udělali nemožné - nikdo do nich nechodí a oni profitují!

To je pochopitelně nadsázka. Reaguji na články uveřejněné na téma týdne. Téměř všichni pisatelé se shodli na tom, že je to nezdravé a nechodí tam, případně je navštěvují občas. Pokud bychom to měli brát jako reprezentativní vzorek - tož mi řekněte, jak ty fást fůdy vydělávají, když tam většina lidí nechodí?

Řeknu vám, žiju napůl ve dvou relativně velkých městech. Běžně potkávám "Velké žluté M", KFC, Pandu, Kebabhousy, Big burgery, mexická, thajská, čínská, turecká, australská a vietnamská rychlá občerstvení a klasická česká "okna", stánky a vozíky a mnoho dalších nesmyslů. Všichni se uživí! To mi tedy řekněte, jak je to možné.

Pochopitelně, pokud je pro vás fást fůd jenom Mac, KFC a Burger King, tak snadno. Ale šáhněme si do svědomí, co všechna ta ostatní rychlá občerstvení? Čínské nudle plné glutamátu, australské koláče s namletým bůhvíčím, turecký kebab ze kterého tuk jen odkapává a párky v rohlíku, které maso neviděly - myslíte si, že je to zdravější než nějaká McSračka?

Jen se nevymlouvejte, že neseženete při spěchu nic jiného! Když jíte vše (ne jako já, ale i já seženu), tak to pro vás nemůže být takový problém. Večerky jsou dnes téměř na každém rohu.

Je to strašně podlé, to jídlo je návykové. I já bych občas měla na něco takového chuť. Ale odrazují mě na tom tyto 3 věci:

Cena. To je bez debat. To můžu ty nemalý prachy vyhodit z okna.
Kvalita. Vždycky, když něco takového sním, žaludek mi nadává ještě dva dny. Ne, díky.
Řetězec. Pokud se jedná o nějaký rychlý řetězec, může si člověk být jist, že podporuje nízké mzdy, strhané zaměstnance, neekologické zemědělství a rozhodně to není fair trade.

A to mi docela stačí, aby mě přešla chuť.

A víte, co je ještě zajímavé? Ve dvou velkých městech, která mají dohromady okolo 270 000 obyvatel, jsem našla celá 2!!! místa, kde si mohu dát občerstvení zdravé, aniž bych přitom musela sedět v nějaké zdravé restauraci a čekat. Bezva, že?

Alespoň, že banány prodávají všude. =)


 


Komentáře

1 Tai Todd Tai Todd | Web | 25. září 2013 v 10:37 | Reagovat

Moc článků jsem nečetla, ale taky moc nevěřímtomu, že lidi opravdu do žádného takového podniku nechodí, já s klidným svědomím, řeknu, že já ne.Nemáme u nás sice Meca a podibně,ale za to mnoho jiných "oken"... Jsem vegetariánka, téměř veganka, tyhle potraviny mi nechutnají,ani k těm číňanům nechodím, já ze všeho nejraději vařím doma a je mi "líto" za takové jídlo vyhazovat peníze, nejen proto, že mě odrazují naprosto ty samé věci,co tebe.

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 25. září 2013 v 10:38 | Reagovat

Proč paradox na zákaldě článků na TT? Je prý 400 000 opravdu aktivních blogů. Z toho asi necelých 500 se vyjádří k tématu týdne. A z toho ani ne půlka napíše, že tam nechodí nikdy. Takže na vzorku 250 lidí fakt nelze určit, že všichni tvrdí, že do fastfoodů nechodí, ale přesto je tam narváno. To je jak novácká anketa, kde z 50 odpovědí určí stanovisko celého státu.

3 Kerria Kerria | Web | 25. září 2013 v 12:37 | Reagovat

Když si  můžu vybrat, tak do fastfoodů taky nechodím. A zřejmě nejsem sama. Koncem prázdnin jsme byli na výletě a chtěli jsme se někde najíst. Jenže normální jídlo nikde v dohledu, zato stánků se smažákem a hranolkama několik. No, hledali jsme, hledali až jsme našli hospůdku, příšerně drahou, ale útulnou s příjemnou obsluhou a plnou lidí. Bistro v sousedství zelo prázdnotou :-D

4 Ta-zRozená Ta-zRozená | E-mail | Web | 25. září 2013 v 14:19 | Reagovat

[2]: Pochopitelně jsem to mínila jako nadsázku a spíš jsem tím měla na mysli blogery, kteří se tomu až moc okatě brání. O čem totiž nepochybuji je to, že část z těch článků jsou prostě pokrytecké blábolky. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama